Centralt läge i tre städer

Gilda Skolan finns representerad i Sveriges tre största städer; Stockholm, Göteborg och Malmö. Alla skolor ligger centralt och med bra kommunikationsmöjligheter. Det underlättar dels för dig som student när du ska ta dig till skolan, och det gör även att våra behandlingssalonger är populära och lättillgängliga.

Stockholm

Under våren 2002 startade Gilda Skolan en utbildning i Stockholm förlagd i ljusa och trevliga lokaler i centrala Stockholm. År 2017 flyttade vi till Riddargatan. Även denna adress är centralt belägen och lätt att nå med allmänna kommunikationsmedel.
Fakta

Göteborg

Gilda Skolan etablerades redan 1993 vid Avenyn i centrala Göteborg. Avenyn är Göteborgs paradgata med närhet till nöje, kultur, shopping och restauranger.
Fakta

Malmö

Under våren 2002 startade Gilda Skolan utbildning för blivande hudterapeuter vid Gustav Adolfs Torg i centrala Malmö. Torget är grönt och lummigt och omges av många av Malmös äldsta och pampigaste byggnader.
Fakta

Gilda Skolan uppfyller kraven för SHR och CIDESCO.