Personlig visning av våra skolor

Funderar du på att utbilda dig till spaterapeut och hudterapeut? Vill du veta mera om utbildningen och skolmiljön? Tveka inte att ta kontakt med någon av våra rektorer för en personlig visning. Nedan väljer du vilken Gilda Skola du vill besöka.

STOCKHOLM

""
1
Namn
Telefon
Meddelande
0 /
Previous
Next

GÖTEBORG

""
1
Namn
Telefon
Meddelande
0 /
Previous
Next

MALMÖ

""
1
Namn
Telefon
Meddelande
0 /
Previous
Next

Informationskvällar 2018

Vi har flera informationskvällar varje år för att du ska få en inblick i vår utbildning till spa- och hudterapeut. Under kvällarna föreläser vi om allt som har med utbildningen och branschen att göra; Vad ingår i utbildningen? Vad gör en spa- och hudterapeut? Hur ser arbetsmöjligheterna i branschen ut? osv. Du får även chansen att träffa personal på skolan, samt ställa frågor och se dig omkring i våra lokaler.


Aktuella datum

Just nu finns inga aktuella datum för informationskvällar.

Gilda Skolan uppfyller kraven för SHR och CIDESCO och erbjuder utbildning inom Kerstin Florian Spa filosofi.