Gilda Skolan Stockholm

Gilda Skolan Stockholm

Under våren 2002 startade Gilda Skolan en utbildning i Stockholm förlagd i ljusa och trevliga lokaler i centrala Stockholm. År 2017 flyttade vi till Riddargatan. Även denna adress är centralt belägen och lätt att nå med allmänna kommunikationsmedel.

Evelina Karlsson, Skolansvarig i Stockholm

Evelina Karlsson har alltid älskat att ge bra service och brinner för att få andra människor att må bra. Evelina tror på vikten av att vårda både sitt yttre och inre och att utbilda sig till hud- och spaterapeut var därför ett naturligt steg i karriären. Hon utbildade sig på Gilda Skolan i Göteborg och tog examen 2016. Därefter har hon jobbat på klinik med avancerad hudvård samt har vidareutbildat sig inom laser och IPL. Sedan hösten 2018 arbetar Evelina som skolansvarig på Gilda Skolan i Stockholm.

Gilda Skolan
Riddargatan 1, 114 35 Stockholm

Salong
Onlinebokning
Bokning tel 08-440 05 97
[email protected]
(ej bokning per mail)

Utbildningen
Tel 08-440 20 36
[email protected]

Gilda Skolan uppfyller kraven för SHR och CIDESCO.