Gilda Skolan Göteborg

Gilda Skolan Göteborg etablerades redan 1993 vid Avenyn, som är Göteborgs paradgata med närhet till nöje, kultur, shopping och restauranger.

Jasmine Gergi, Bitr. rektor i Göteborg

Jasmine Gergi har alltid älskat att göra människor vackra och nöjda med sig själva, och att få människor att må bra är hennes motto. År 1999 utbildade hon sig till hudterapeut på Gilda skolan i Göteborg där hon nu arbetar som rektor för skolan. Hon har genom åren arbetat inom skönhetsbranschen som Counter manager för diverse stora skönhetsmärken där hon drivit försäljning inom skönhet och makeup. Hon har även bedrivit egen salongsverksamhet.

Gilda Skolan
Kungsportsavenyn 20, 411 36 Göteborg

Salong
Onlinebokning
Bokning tel 031-16 06 00
elevsalongengbg@gilda.se
(Ej bokning per mail)

Utbildning
Tel 031-16 06 31
jenny.hallingborn@gilda.se

Gilda Skolan uppfyller kraven för SHR och CIDESCO och erbjuder utbildning inom Kerstin Florian Spa filosofi.